Jdi na obsah Jdi na menu
 


Válka Vládkyně ledu 8 (konec)

5. 12. 2008

Znovu se otočila na Snapea, v ruce držíc nůž. On k ní byl zrovna otočený zády. Taylor tam byl přítomen taky. Podíval se na Grizeldu. Zrovna šla za Snapem. On se otočil a zjistil, že stojí u něj s nožem v ruce.

"Co to děláš?" zeptal se jí nahlas ledově. Všichni se otočili za jeho hlasem.

"Zradil jsi mě! Můj bratr…" řekla stejným tónem a nůž mu dala ke krku. Hůlku už dávno neměl…

"Nevlastní!" odporoval. Všichni na to užasle zírali. Ona a Snape jsou sourozenci! To zarazilo i Brumbála, který o něm prakticky věděl všechno.

"Bratr jako bratr!" vyštěkla na něj a na nůž trochu přitlačila. Na krku se mu objevila tenká řezná ranka. Taylor pokročil k ní. "Stůj!" zarazila ho ledovým hlasem.

"Dej ten nůž pryč Grizeldo…" domlouval jí jemně.

"A když ne?" zasmála se.

"Grizeldo…" promluvil Harry.

"Ano Harry?" otočila se na něj a shodila Snapea na zem, kde na něj položila nohu. V jeho výraze poznala, že nechce, aby to dělala. Dlouze se zadívali do očí, jako by si rozuměli. Harry zakroutil hlavou, ať to nedělá. "Zradil mne…" zašeptala k němu. Znovu zakroutil hlavou. Grizelda se sklonila ke Snapeovi a vytáhla ho na nohy. Ještě jednou mu položila nůž na krk. Všichni to mlčky pozorovali.

"Nedělej to…" zašeptal neslyšně Harry. Grizelda se na něj podívala a napatrně se usmála. V očích se jí zatřpytily slzy. Byl to zvláštní pohled. Znovu se podívala Snapeovi do očí a odhodila ho od sebe. Ruka s nožem jí klesla podél těla a nůž jí vypadl z ruky a zabodl se do země. Grizelda se Harrymu zahleděla do očí. Taylor a pár jeho spolupracovníků ji okamžitě chytili za ruce a nasadili železná pouta na ruce a nohy. Nebránila se. Jako by bouře ustala…

"Vrátíš se zpátky…" řekl jí Taylor potichu. Jen přikývla a pořád upřeně hleděla na Harryho. Ten sklopil oči. Věděla proč a neodsuzovala ho za to. Jen němě přikývla. Taylor a jeho spolupracovníci ji odváděli pryč.

"Harry?" promluvila na něj první Hermiona. On se na ni podíval. "Ona byla to tajemství, co jsi nám nechtěl říct?" zajímala se. Harry němě přikývl a pak pohlédl na Snapea, který si zaceloval ranku na krku. Brumbál se podíval na Snapea též a potom na Harryho. V jeho očích se vůči němu zračil odpor a bylo vidět nač myslí. Proč ji nechal v tom blázinci? Proč jí tady nepomohl? Snape naštvaně odešel do hradu.

"Tady bude znovu tvůj domov…" oznámil Grizeldě Taylor. Vedl ji znovu do místnosti, kde jim předtím zmizela. Jen ho zarazilo, že je jako bez duše. Dříve v lese byl v jejích očích vidět aspoň stín života, ale teď v nich neviděl zase nic, jako když ji sem vedli poprvé. Grizeldu postavil do místnosti a nechal ji tam samotnou stát. Když odcházel, tak se ještě za ní ohlédl. Stála pořád na tom stejném místě. Vyšel ze dveří a zamkl za sebou dveře.

Už je to dva roky, co ji vrátili do blázince. Už je to dva roky, co je Voldemort po smrti a lidé se přestali bát. Před rokem Harry dokončil se svými přáteli školu, ale nešel se za ní podívat…

"Kam jdeš Harry?" zajímala se Hermiona. On, Hermiona a Ron si našli společně velký dům, kde spokojeně bydlí. Je sobota a Harry se konečně rozhodl, že za ní půjde.

"Projít se…" řekl jí neurčitě. Tahle odpověď jí ale stačila. Venku se ovšem přemístil před pozemky blázince. Zazvonil na zvonek u brány. Šel mu otevřít Taylor.

"Dobrý den pane Pottere!" zvolal, když uviděl, kdo stojí před bránou.

"Dobrý Taylore!" usmál se Harry.

"Jdete za Grizeldou, že?" Harry přikývl.

"To jste úplně první člověk, který za ní kdy přišel…" zamyslel se. Pak se ovšem usmál. "Tak pojďte dál…" řekl nakonec, pustil ho dovnitř a hned za ním zamkl. Vedl ho přes větší pozemky do velké budovy. Provedl ho několika chodbami a Harry zjistil, že je to menší bludiště chodeb a uliček, které se různě protínaly. Občas byly slyšet i výkřiky…

"Tak jsme tady…" řekl po deseti minutách chůze do hlouby budovy. Stáli před dobře zabezpečenými dveřmi. Taylor vzal hůlku a začal je odčarovávat, aby mohli vstoupit. Provedl poslední kouzlo a mohli vejít. Taylor neměl na starosti Grizeldu, tak tam nechodil a tak ho dost zarazilo, že stojí přesně na tom stejném místě, jako když ji sem přivedl. To ho dost znepokojilo…

"Ahoj Grizeldo…" promluvil na ni Harry. Jen pootočila hlavou a pohlédla na něj. Když ho spatřila jen se ušklíbla a otočila se zpátky. Taylor je tam nechal a odešel na chodbu. Byl si jist, že Harrymu neublíží. Hned jak zavřel dveře, začal řvát na ty, co ji měli na starosti.

"Proč jsi sem chodil?" zeptala se ho, jako by o tom vůbec nevěděla, ale opak byl pravdou. "Chtěl jsi mě vidět?" pozvedla obočí, když už se nadechoval, aby mohl odpovědět.

"Jo…" přisvědčil. Jen se ušklíbla.

"Co že tak najednou?" začala ironicky. Nikdy od ní ironii neslyšel, tak ho to docela zaskočilo.

"No já…"

"Mohl jsi přijít dřív…vím, že jsi měl čas…vím, že jsi o tom uvažoval…vím, že jsi se nakonec rozhodl až dnes…vím všechno…" otočila se na něj. Docela znervózněl. "Jsi nervózní…" usmála se pobaveně. Také měl proč, protože si zase rozřezala ruce a nohy od železných pout. Stejně jako před tím, než utekla naposledy. Harry se zamračil, když se podíval na její ruce. "Čemu se divíš?" pozvedla znovu obočí. "Je tu nuda…" ušklíbla se, jako by nic.

"No…už bych měl asi jít…" nakousl. Zajímavě se na něj podívala.

"Začínáš mít ze mě strach…zajímavé…" zamyslela se nad tím. "Ano…měl bys jít…" přisvědčila. Harry přikývl a zabouchal na dveře na znamení, že chce odejít. Taylor mu otevřel dveře. Když Harry vycházel, oba se ještě na ni obrátili. Stála k nim zase zády. Když zavírali dveře, ještě za ním křikla…

"A UŽ SE NEVRACEJ!" hlas jí ovšem přeskočil, tak zjistili, že začíná plakat…Harry sklopil hlavu a Taylor se zatvářil nad tím rozmrzele. Vyvedl ho z budovy ven…

Grizelda v té cele stojí na místě zády k dveřím a po tvářích jí tečou slzy…slzy bolesti, neštěstí, zrady, smutku…

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

názor

(Tery, 17. 9. 2009 18:42)

Opravdu zajímavé, jenom trošku smutný! :( :) Jinak píšutaky HP, byla bych hrozně ráda kdyby sis to přečetla tady http://tery-harrypotter.blog.cz

Ahoj

(majka, 3. 5. 2009 20:07)

ahoj, necheš tu dať ďalšie pokračovanie? len som zvedavá a koľko malá ta Grizeldarokov??...

. . .

(lusi, 28. 1. 2009 21:31)

Chybí ti tu 5. kapitola