Jdi na obsah Jdi na menu
 


Válka Vládkyně ledu 7

5. 12. 2008

Uběhl další měsíc a Harry se s ní zase celou tu dobu neviděl. Měl zase plno starostí a ona to moc dobře věděla. Jenže teď k nim přibylo i pár dalších. Smrtijedi už jednou zkusili proniknout do hradu, ale nepodařilo se jim to…

"Tak už nám to řekneš?" zase na něj dorážel Ron. Hermiona jen protočila oči, protože zjistila, že s Ronem to nemá cenu.

"Ne…" odvětil Harry a ušklíbl se. Jenže najednou uslyšeli hlasité výkřiky ze školních pozemků. Harry se vymrštil k oknu a zjistil, že na pozemcích jsou teď už doopravdy Smrtijedi, kteří bojují se členy řádu a s bystrozory. Harry, Ron a Hermiona okamžitě běželi za nimi. Spíš Ron s Hermionou běželi za Harrym. Byl to strašný pohled…

"Ale, ale…pan Potter…" ušklíbl se Lucius Malfoy.

"Malfoy…" řekl Harry znuděně. To ostatní zarazilo. Malfoy chtěl něco říct, ale Smrtijedi dělali místo pro svého mistra, tak radši ustoupil.

"Harry Potter…opět se setkáváme…" ledově se zasmál.

"Vidím…" odvětil Harry. V hlavě mu zněly slova Grizeldy, tak mluvil uvolněně.

"Dvě strany proti sobě…konečně se rozhodne, kdo je silnější…" ušklíbl se.

"Co já vím, tak nejsou dvě strany, ale tři…" odporoval Harry. Voldemort a Smrtijedi se rozesmáli. Všichni ostatní si mysleli, že se zbláznil. Jak to myslí, že tři? Vždyť jsou jen dvě! To všem znělo v hlavě.

"Čemu se směješ?" ozval se mu hlas hned u ucha. To Voldemorta zaskočilo. Kdo se opovážil k němu přiblížit a jak se mu to vůbec povedlo?! Grizelda od něj odstoupila a tak se utvořil trojúhelník, který tvořili Grizelda, Voldemort a Harry. "No? Čemu se směješ?" zopakovala svoji otázku k němu.

"Jak se opovažuješ?!" vyštěkl na ni. Byl v jeho hlase ale slyšet strach.

"Jak se opovažuji?" zopakovala jeho otázku a přemýšlela nad ní. "Jednoduše. Mohla bych se také ptát já…Jak se opovažuješ ty?" vyřkla k němu svoji otázku. Na tohle už neměl co říct. Jen se ušklíbla. Snape na ni vyjeveně hledí.

"V tomto boji jsou jen dvě strany! Přidej se ke mně. Budeš mít moc o jaké se ti ani nesnilo…" lákal ji na svou stranu Voldemort. Grizelda na něj hleděla.

"Moc a zradu…" doplnila ho. Voldemort se jen ušklíbl.

"Žádná zrada." odporoval jejím slovům. "Můžeme spolupracovat…" nabídl jí. Pozvedla obočí. "Co ti může nabídnout Potter?!"

"Důvěru a přátelství…" ušklíbla se. Pohlédla na Harryho a usmála se na něj. Pomalým krokem za ním přišla. "Je to měsíc, co jsme se viděli naposledy…" pronesla k němu v tichu.

"Promiň, ale neměl jsem čas se za tebou jít podívat…" omlouval se jí.

"Já vím…" nepatrně se usmála. Pak pohlédla na užaslého Voldemorta. Spíše všichni se na ně užasle dívali. Hermioně došlo, co jim nechtěl říct a proč byl tak zamyšlený…

"Jak chceš…" řekl Voldemort chladně. "Zemřeš!" napřáhl hůlku a vyslal proti ní smrtící kletbu. Jen netušil, že je natolik chytrá a rychlá, že před ní dokáže utéct.

"Vedle…"řekla, jako by si toho nevšiml. To ho jen rozzuřilo. Najednou na ni zaútočili tři Smrtijedi zároveň. Harry jednoho zneškodnil a ona sama se stačila vyhnout jednomu kouzlu, ale jedno se jí zažralo hluboko do boku. Snape nehnul ani brvou a jen se na ni ušklíbl, když se na něj podívala. To nebylo dobré ani trochu. Ona mu věřila a to pro něj neznamená nic dobrého…Bok ji sice trochu bolel, ale nevěnovala tomu pozornost. Měla ošklivé zranění…Boj začal. Harry bojoval proti Voldemortovi a Smrtijedi s bystrozory a členy řádu. Grizelda probodávala pohledem Snapea, který bojoval se Smrtijedy. Další, kdo ji zradil…Harry jí pomohl a to je mu šestnáct, ale bratr jí ani nepomůže…

Najednou boj ustal…Grizelda se podívala kolem, proč ustal. Zjistila, že Voldemort je mrtvý. Smrtijedi se všichni přemístili pryč…


Napsala: Desperation

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář