Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lorna6

5. 12. 2008

V plamenech se začaly zjevovat nepatrné obrysy postav, které se postupně zostřovali.

"Příběh začíná narozením a pokračuje důležitými událostmi a životními zlomy bojovníka," vysvětlovala Iliandaiel a jako ve snách pozorovala zvětšující se plameny. Ve tváři měla kamenný výraz a čekala, co oheň vyjeví.

V plamenech se objevily dvě dívky, podobné si jako vejce vejci. Byly malinké, ale v rukou už měly zbraně a učily se s nimi zacházet. Kolem nich procházela mladá žena a hleděla na ně přísným pohledem. Když některá z nich udělala chybu, okamžitě je tvrdě potrestala. Pokud začaly plakat, potrestala je též. Takových výjevů se v plamenech objevilo více. Až po delší době se v plamenech objevily dvě dívky, které byly ve věku teenagerů. Klečely před tou samou ženou, která je trestala při výcviku. Držela nad nimi meč a čekala zřejmě na jejich rozhodnutí. Eileithyia přikývla, ale Iliandaiel kroutila záporně. Žena se zachmuřila, ale jejich rozhodnutí přijala. Něco jim oznámila, ale jen Iliandaiel věděla, co.

Výjev se najednou rozostřil a objevil se další. Stála tam Eileithyia na kopci a rozhlížela se po okolí. Z jejího pohledu viděli dvě armády stojící proti sobě. Vypadalo to hrozivě. Muži a ženy stojící vedle sebe, tváří v tvář smrti a bolesti. Bojovníci na straně, kde byla Eileithyia nehnuli ani brvou. Jen bojovníci v zadních řadách vypadali zkroušeně.

"Byli právě přijati do řad bojovníků," vysvětlila jim. Nikdo z nich si nevšiml, že tento pohřeb přitáhl pozornost i obyvatel hradu, ale i lesa a jezera.

Boj právě začínal. Pustili se do sebe první řady bojovníků, většina pozorovatelů zavírala oči, protože boj byl neúprosný a krutý. Některým se začal zvedat žaludek a proto radši odcházeli. Nemohli tušit, že přijdou i horší chvíle…

Najednou se do boje musela pustit i poslední řada. Eileithyia chvíli váhala, ale nakonec se zuřivě pustila do boje s ostatními. Uštědřila pár ran, ale pár jich také získala. A pak uviděla ty oči. Zahleděla se do nich a vše ostatní zmizelo. Stejně tak to bylo i u chlapce, který hleděl do jejích očí.

Iliandaiel ztuhla a rozevřela oči překvapením.

Pak se v plamenech rozvířila spousta podobných scén, kdy se s ním setkávala. Vypadala šťastně, ale pak přišel další zlom. Blížil se pomalu k ní, ona mu skočila kolem krku a šťastně se usmívala. Chlapec však vypadal vážně a nešťastně. Z plamenů nebyla slyšet slova, ale Iliandaiel tušila, co říká. Po tvářích jí začaly stékat slzy bolesti a pochopení. Chlapec Eileithyiou loučil, ale ona ho zjevně opustit nechtěla.

Obraz se opět změnil a přísedící mohli vidět cvičný boj mezi Iliandaiel a Eileithyiou. Nevšimly si, že se k nim někdo blížil. Blížil se k nim mladík, který se předtím loučil s Eileithyiou. Přiblížil se k Iliandaiel a probodl jí bok. Iliandaiel se za něj bolestně chytila a padla k zemi.

Iliandaiel se bezděky chytila za starou ránu a nevěřícně zírala do plamenů.

Eileithyia nevěřícně zírala na chlapce, který vypustil omluvná slůvka, která mu však nemohla pomoci. Eileithyia ho musela potrestat za pokus o vraždu následníka trůnu. Eileithyia k němu přistoupila, se slzami v očích ho políbila a pak zabila.

Iliandaiel stékaly další a další slzy po tvářích. Začínala chápat, začínala se trápit

Iliandaiel ležela na nemocničním lůžku a rozhlížela se kolem sebe. Hledala svoji sestru, ale nemohla ji najít. Když upadala do bezvědomí, její sestra se u ní objevila s hrůzným výrazem v očích. Vyslovila pár zlostných slov, zatnula pěsti, otočila se a znovu odešla.

"Já ji zabila už před léty," hlesla stísněně a pozorovala, co se děje dál.

Zjevil se obraz jí a mladé ženy. Její dávné přítelkyně. Mluvily spolu, smály se spolu. Eileithyia je z povzdálí pozorovala. Obraz se opět změnil. Byla zde jen ta dívka, co mluvila s Iliandaiel a Eileithyia . Eileithyia se tvářila velice výhružně. Žena naproti ní se jen krčila a couvala před ní. Eileithyia vytáhla zbraň a zabila ji. Zatvářila se velice spokojeně.

V dalších obrazech se odehrávaly podobné scény, jako v předešlé. Střídaly se rozlišné osoby, jedna za druhou a pak se obraz na chvíli rozplynul.

Iliandaiel zírala s otevřenou pusou na plameny, které byly tak nemilosrdné a pravdomluvné. Z očí ji tekly proudy slz a její šaty měnily barvy jako ohňostroj. Nemohla se rozhodnout, jestli je naštvaná, zklamaná, zrazená, nebo chtivá pomsty.

Vyjevovaly se další a další podobné obrazy. Hlavní roli v nich hrála Iliandaiel. Další zlom připlul, když se Iliandaiel ujala malé dívenky, kterou našla. Po několika dnech, když k ní Iliandaiel přilnula, se u ní objevila Eileithyia se ženou, která byla pravděpodobně její matka.

"Ne!" vykřikla najednou Iliandaiel. "To ne, to nemůže být pravda!" nevydržela další pohled do plamenů. Natahovala ruce směrem k dítěti, ale spálila si o plameny ruku, tak ji stáhla zpět. Pak už jen viděla, jak umírá i to malé dítě. A viděla sebe jak nastupuje do armády a přestává žít a začíná umírat. Tloukla pěstmi do země, takže jí utekla spousta dalších informací ze života její sestry. Nechtěla to vidět, nechtěla to vědět… Plakala vzteky a bezmocí nad tím, co jí provedli. Jak jí zničili život, už pochopila proč. "Nevědomost je sladká," zašeptala a pohlédla zpět do plamenů. Viděla jak její sestra uzavírá spojenectví s nějakým mužem, který patřil do této dimenze.

"Voldemort," poznamenal zdrceně Harry.

Iliandaiel už to dál nemohla vydržet. Viděla svůj boj se sestrou a věděla, že nechce znovu vidět její smrt.

"Dost!!!!!!!!" zakřičela z plna hrdla a tím zhasila zrádné plameny. "To stačí," oddechovala rozčileně. "Věděla jsem, že mi zabili přátele," mluvila spíše k sobě. "Eileithyia!" vykřikla zkroušeně. "Proč mám tak dlouhý život. Proč?" plakala dál.

"Na to se nedá nic říct," chytil ji za ramena Neville. "Nemůžu ti na to říct, je mi to líto. Soucítím s tebou. Na to není co říct." Iliandaiel se na něj podívala uslzenýma očima.

"Díky," zašeptala znovu a objala ho. Jen v jeho přítomnosti se cítila tak uvolněně a dobře. Přesto si uvědomovala tu skutečnost, že oni nezvládnou to, co musí udělat. Musí je proto podrobit zkoušce, která je rozhodí, za kterou ji budou ze srdce nenávidět… Musí to udělat, aby jim dokázala jak moc je důležité dodržet dané sliby. Dodržet je, nebo zradit a zaplatit. Prohlédla si je všechny. Harryho, Hermionu, Rona, Brumbála a Nevilla. Všichni na ti tázavě hleděli. Zavřela oči a sklonila hlavu.

"Je důležité dodržet sliby," zašeptala skrz sevřené rty a hlavou pohnula směrem k Brumbálovi.

Pokráčko příště !

napsala: Madelein

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář